Eryaman Günlük Kiralık Ev 02

İnsanlar artık otellerden uzaklaşmaya başladı. Konaklama sektöründe’de yeni trendler oluşmaya başlandı,yeni alışkanlıklar her yerde olduğu gibi konaklama sektörün’de de karşımıza çıkıyor.

Bu yazımda sizlere Eryaman’da günlük kiralık daire ararken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bulduğunuz dairelerle ilgili seçim yaparken neleri göz önünde bulundurmanız gerektiği konusunda küçük ama faydalı bilgiler sunmaya çalışacağım.

Arama motorlarında günlük kiralık daire aradığımızda bulunduğumuz konuma göre en yakın ilanlar listelenmektedir. Eğer bulunduğunuz konuma yakın günlük kiralık ev arıyorsanız arama motorunun size önerdikleri siteleri inceleyebilirsiniz. İncelemeniz sonucunda size en uygun daireyi buldunuz bittimi bitmedi. Çünkü daha bu Site ne kadar güvenilir, gerçekten sitedeki daire fotoğrafları doğrumu, Tesis için olumlu olumsuz yorumları incelemeniz gerekmektedir,site yani tesis bu işi kaç yıldır yapıyor rezervasyon yaptığınızda mağdur olma olasılığını ortadan kaldırmak için sitenin yani aslında konaklama yapacağınız tesis hakkında biraz araştırma yapmanız önerilir.

Tüm bu söylediklerimi yaptınız ve istediğiniz daireyi buldunuz. Şimdi sıra rezervasyon yapmaya geldi. Rezervasyon yaparken farklı seçenekler sunulmaktadır. Son dakika rezervasyonu, aynı gün rezervasyonu, promosyonlu rezervasyon ,indirimli rezervasyon gibi bir çok seçenek vardır, bunlardan bir taneside telefonla rezervasyon , telefonla yapılan rezervasyonlarda pazarlık yapma imkanınız olduğunu unutmayınız. Online rezervasyonlarda tesisler online sitelerine %20 komisyon vermektedirler. Telefonla yapılan rezervasyonla bu ödeme yapılamayacağı için tesisten indirim isteyebilirsiniz,

Örnek: Eryaman günlük kiralık daire arıyorum. Arama motorlarının bana sunduğu seçenekleri inceledim ve içlerinden benim için en uygun tesisi telefonla araıyorum, burada dikkat etmeniz gereken bir taneside telefonu açan kişinin konuşması diksiyonu ve kurumsal davranışları, tamam bunuda aştık kendisine beylikdüzünde Konaklama yapmak istediğimizi belirtiyoruz ve tarih oda ve kişi sayısını belirtiyoruz. Tesis yetkilisinin bize verdiği ödeme rakamı için kendisine mutlaka en az %15 gibi bir indirim talebinde bulunabiliriz. Kabul etmediği takdirde online kanallardan rezerve yapacağını belirtirseniz teklifinizi bir kez daha düşüneceğinizden emin olabilirsiniz.

Rezervasyon için istediğiniz fiyat onaylandı ve istediğiniz günlük kiralık daireler konusunda teyitleştik işimiz bittimi bitmedi Çünkü daha rezervasyonu garantiye almadım bu noktada atmam gereken en sağlam adım hesap bilgilerini havale veya eft yapmaktır. Para transferi gerçekleştirilirken açıklama bölümüne mutlaka ödemeyi ne için yaptığımızı belirtiyoruz.Ödeme dekontunu tesise bildirtikten sonra rezervasyonumuz gerçekleşmiş oluyor. Tesisi bu noktadan sonra sizi mağdur etse bile hakkınızı yasal olarak arama imkanınız bulunmaktadır.

Yorum yapın

Hemen Ara
WhatsApp